отглеждане на лози: какво трябва да знаете, преди да купите

За обработване на защитната зона (вътрередовата обработка) на лозята се предлагат разнообразни работни органи и приспособления. Такива са ножовата секция, отклоняващо се плужно тяло, автоматично отклоняваща се вертикална фреза (фиг.

Подложката пък трябва да се оформи във вид на разцеп. Калемът се поставя в подложката, като отново трябва да се фиксира с по-дебел от обикновения памучен конец.

Зрелият летораст, развит от горното око на чепа, се отрязва с част от стария чеп, а долният се реже на нов чеп с две очи. Раните се правят само от вътрешната страна на рамената. За ориентир горното око на новия чеп трябва да бъде обърнато към центъра на лозата.

е. обръщането на почвения пласт, като се осигурява надеждна защита на почвата от водна и ветрова ерозия и се постига равнинност на междуредията в напречна посока, необходима за следващите механизирани операции и процеси и особено при използването на гроздокомбайните.

За да се получи висок добив, като същевременно се запази здравето на растенията, е необходимо да се вложат много усилия и то навреме.

Празник „ЕКО кошница, моля!“ събира в Елхово производители, преработватели и любители на лозя чистите местни храни

Поради тази причина се извършва още една пролетна обработка, предимно с култиватори.

При удължаване, издигане и повреда на рамо или кордон, се извършва скъсяване, снижаване и подмяна чрез подходящо развит и разположен летораст, вкл.

Вторият вариант за присаждане на зелено е на разцеп. Разликата с обикновената копулация е видът на отрезите. На калема трябва да направите отрез, който наподобява клин. Подложката пък трябва да се оформи във вид на разцеп. Калемът се поставя в подложката, като отново трябва да се фиксира с памучен конец.

За обработване на защитната зона (вътрередовата обработка) на лозята се предлагат разнообразни работни органи и приспособления. Такива са ножовата секция, отклоняващо се плужно тяло, автоматично отклоняваща се вертикална фреза (фиг.

С тях се избягва образуването на буци и се елиминира деформирането на почвената повърхност.

Грижите за лозичката са идентични с тези при обикновената копулация. Влагата на отреза е добър знак, а махането на конците се прави след няколко седмици, когато имате сигурен знак за прихващането на присадката.

За добро разрохкване могат да се използват култиватори за слято култивиране с двустранни стреловидни или с плоскорезни лемежи.

Информацията в страницата може да бъде променяна по всяко време, като не е задължително промените да бъдат анонсирани в страницата. Запитване

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “отглеждане на лози: какво трябва да знаете, преди да купите”

Leave a Reply

Gravatar